İngiltere'de burslu eğitim,ücretsiz başvuru,master bursları,jean monnet,chevening,tev,ted bursları

Güncel Bilgiler

26.08.2014
  British Side’daki UK Mezunu Danışmanlarımızın İzlenimleri
British Side İstanbul ofislerimizde master derecelerini İngiltere’de tamamlayan danışmanlarımız Müge Çete (University of Sussex – MA Modern and Contemporary Literature, Culture and Thought 2014) ve Asena Uytun Akın (Kingston University London – MA Marketing 2010) ile Ingiltere deneyimleri hakkında görüştük, detaylar için lütfen tiklayiniz.
(212) 327 5151
(312) 466 4510

e-Bülten

Haberlerimizi düzenli olarak takip etmek isterseniz lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz:


Daha önceki bültenlerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız

  1. Hakkımızda
  2. Dil Okullarımız
  3. Kolejlerimiz
  4. Üniversitelerimiz
  5. Öğrencilerimiz

Yüksek Lisans Bursları

Temsilcisi olduğumuz üniversitelerde 2008-2009 yüksek lisans eğitimi için çeşitli burslar sunulmaktadır:

* Queen Mary, University of London, Hukuk departmanı “The Centre for Commercial Law Studies” bölümü, uluslararası öğrencilere 11000 GBP değerinde burs sunmaktadır.

* Bournemouth Üniversitesi , uluslararası öğrencilere 1000 GBP ve 2000 GBP değerinde eğitim bursları sağlamaktadır.

* İskoçya'nın en eski üniversitelerinden Glasgow Üniversitesi, 2008-2009 eğitim dönemi için 90 uluslararası yüksek lisans öğrencisine her biri 3000 GBP değerinde eğitim bursu sunacaktır.

* Royal Holloway, University of London, uluslararası öğrencilere 4000 GBP değerinde “Royal Holloway International Excellent Scheme” bursları sunmaktadır.

* Kent Üniversitesi’nden yüksek lisans öğrencilerine “Overseas (non-EU) Scholarships” adında 5000 GBP değerinde burs verilmektedir.

* Mimarlık yüksek lisans eğitimi için The Glasgow School of Art’ta “Governors International PG S, Grace & Clark Fyfe Arch. Masters, Sir Harry Barnes S. ve John Keppie Scholarship” başlıklarında hazırlanan burslar yer almaktadır.

* Reading Üniversitesi çeşitli konular ve departmanlara özel olarak hazırlanan burslar içermektedir. Örneğin Ekonomi yüksek lisans programları için %10 daha az eğitim ücreti ödenmesini sağlayan “Dean’s Scholarship” gibi.