İngiltere öğrenci vizesi için başvuru işlemleri takibi

Güncel Bilgiler

02.10.2012
  Vize için Faydalı Linkler
Birleşik Krallık vize başvuru şartları ve prosedürleri hakkında bilgi almak için ziyaret edebileceğiniz web siteleri:

http://www.ukvisas.gov.uk
http://www.ge2tr.tpcontact.co.uk/

Pasaport işlemleri hakkında bilgi almak için Emniyet Genel Müdürlüğü sitesini ziyaret edebilirsiniz.
(212) 327 5151
(312) 466 4510

e-Bülten

Haberlerimizi düzenli olarak takip etmek isterseniz lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz:


Daha önceki bültenlerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız

  1. Hakkımızda
  2. Dil Okullarımız
  3. Kolejlerimiz
  4. Üniversitelerimiz
  5. Öğrencilerimiz

Vize İşlemleri

British Side Eğitim Danışmanlık Servisi, kendi öğrencilerine vize evraklarının hazırlanmasında ve başvuru prosedürlerinin takibinde yardımcı olmaktadır.

İngiltere vize işlemleri, İstanbul’da 14 Aralık 2005 tarihinden bu yana İngiliz Konsolosluğu’nun onayı ile İstanbul Vize Başvuru Merkezi tarafından yürütülmektedir. Vize Başvuru Merkezi, vize başvurularının ön incelemesini yapar ve İngiltere Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’na gönderilmeden önce başvuruların bazı temel idari işlemlerini tamamlar.

6 Aralık 2007 tarihinden itibaren vize başvuru işlemleri online olarak yapılmaktadır. Başvurularını tamamlayan başvuru sahipleri daha sonra başvuru numaraları ile online randevu alarak Vize Başvuru Merkezleri’ne gider ve ek belgelerini, online başvuru formunun print edilmiş bir kopyasını ve ödeme dekontunu iletirler. Randevuları sırasında biyometrik gereksinimler doğrultusunda parmak izi ve fotoğrafları da alınır ve başvuru işlemleri tamamlanır.

British Side olarak öğrencilerimize gerekli olan belgeleri açıklamak ve belgelerin hazırlanması konusunda yardımcı olmaktayız. Vize işlemlerinde ilk aşama öğrenciyi gerekli belgeler konusunda bilgilendirmektir. Ardından öğrenci belgeleri hazırladığında tüm belgelerin kontrölü bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Vize başvuru formları ofisimizde öğrenciler ile birlikte doldurulmakta ve vize başvuru ücreti vize formlarının sonunda banka karti ile online olarak ödenmektedir.

Vize ücretleri ya da gerekli belgeler için Vize Başvuru Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz:
http://www.ge2tr.tpcontact.co.uk/


İngiltere'de eğitim almak için başvuru yapılabilecek 2 türlü eğitim vizesi bulunmaktadır:

1- Student Visitor Visa: İngiltere’de kısa dönemli öğrenci vizesi için hazırlanması gereken başvuru belgeleri konusunda bilgi alabileceğiniz internet sitesi:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas-immigration/visiting/student/

Bu vize türüne 6 aya kadar ya da 11 aya kadar İngiltere’de eğitime katılacak öğrenciler başvurabilmektedir. Öğrencilerin belirli bir Ingilizce seviyesi göstermeleri zorunlu değildir; geçmişe yönelik İngilizce çalışmalarını ve mevcut dil seviyelerini göstermeleri yeterlidir. SVV İngiltere’den uzatılamayacak olan bir vize türüdür. Öğrenciler daha uzun kalmak isterlerse ülkelerine dönüp yeni vize başvurusu yapmalıdırlar. Bu vize türünde İngiltere’de çalışma hakkı sunulmamaktadır.


2- Tier 4 Visa: İngiltere’de uzun dönemli öğrenci vizesi için hazırlanması gereken başvuru belgeleri konusunda bilgi alabileceğiniz internet sitesi:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas-immigration/studying/adult-students/

Bu vize türünde başvuru yapan kişilerin belirli düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. TIER 4 vizesi İngiltere’den uzatılabilen bir vize türüdür, öğrencilerin sınırlı olarak çalışma izni bulunur.


Not: Sadece British Side ile İngiltere’de eğitim başvurusu yapan öğrencilerimizin vizelerine yardımcı olmaktayız. Öğrenci vizesi dışındaki vize tiplerinde (turist/ iş ziyareti…gibi) başvurulara yardımcı olmamaktayız.